logo

Ortodoncja

 

 

 

 

 

Ortodoncja – leczenie wad zgryzu, dotyczy nie tylko pacjentów młodych, ale również dorosłych.

Obecnie ponad 70% populacji ma zaburzenia zgryzu, ale niestety tylko nieliczni poddają się leczeniu.

Nie leczona wada zgryzu może spowodować nieodwracalne zmiany w stawach skroniowo-żuchwowych, z dolegliwościami bólowymi włącznie, zaś stłoczone zęby często są przyczyną próchnicy na powierzchniach stycznych.

 

W dużych nieprawidłowościach ustawień zębów najskuteczniejsze są aparaty stałe. Stosujemy je u nastolatków jak i u dorosłych (rzadziej u młodszych dzieci). Składają się one z małych elementów (zamków) przyklejanych na stałe do powierzchni zębów. Zamki mogą być metalowe, a także w kolorze zęba - kremowe lub przezroczyste. Zaletą aparatów stałych jest to, że nie wymagają od pacjenta pamiętania o zakładaniu aparatu, są one przyklejane na zęby na cały okres leczenia, po czym są odklejane. Aparaty stałe dają lekarzowi możliwość bardzo precyzyjnego ustawienia zębów w pożądanej pozycji. Wizyty kontrolne z aparatem stałym odbywają się co 4 tygodnie.

Jeśli doszło do powstania wady zgryzu, a dziecko ma już w buzi pierwsze stałe zęby i jest w odpowiednim wieku, ortodonta rozpoczyna leczenie aparatem zdejmowanym.

Aparaty zdejmowane są bardzo skuteczne w wieku dziecięcym, zwłaszcza w poprawie ustawienia obu łuków zębowych wobec siebie, poprawie rysów twarzy pod warunkiem, że są noszone minimum 4 godziny w ciągu dnia i całą noc. Wizyty kontrolne z aparatem zdejmowanym odbywają się co 6 tygodni

Rejestracja telefoniczna:

61 894 63 92

784 641 637

Resjestracja on line:

klinika@stomatologia-interdent.pl

Właścicielem strony jest INTERDENT Sp. z o.o. z siedzibą w Skórzewie, ul. Szkolna 35, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu,

VIII wydział gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000121481, NIP 7772663247, REGON 634362927